28
May

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmis koostöölepingu Toidupangaga

Kaitsevägi on sel aastal koostöös SEI Tallinnaga läbi viimas jäätmeuuringut, mille käigus tehti ettepanek ka toidujäätmete vältimise vähendamiseks. Hea meel on tõdeda, et nüüdseks on Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlminud koostöölepingu SA Eesti-Hollandi Heategevusfondiga (edaspidi Toidupank). Koostöölepingu alusel antakse Toidupangale tasuta üle tarbimiskõlbulik toidukaup, mis on Kaitseväel üle jäänud.

Toidu annetamise projekt seob omavahel riigikaitse tegevuse, keskkonnahoiu ja toitlustuse valdkonnad. „Koostööleping Toidupangaga on põhimõtteline muutus riigikaitse süsteemis ning õppuste korralduses ning see näitab, et hea eesmärgi nimel ollakse sellisteks muutusteks valmis. Varasemalt ei ole õppuste toidutagastamise logistika ja annetamine olnud kasutusel. Nüüd võimaldab leping meil annetada toitu, mis on näiteks inimeste maitse-eelistustest tingituna alles jäänud,“ märkis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse keskkonnajuht Merilin Kalmaru.

Toidupanga kogumiskastid on esmakordselt suurõppuse Kevadtorm 2021 raames kuues kaitseväe linnakus (Tapa linnak, Jõhvi linnak, Võru Taara linnak, Miinisadam, Filtri tänava linnak, Ämari lennuväli) ning kaitseväe keskpolügoonil. Pärast suurõppust paigutatakse linnakutesse püsivad kogumiskastid.

Üleantud toidukaup jagatakse tasuta puudust kannatavatele isikutele. Toidupank jagab toitu läbi kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate nimekirjade ja heategevusorganisatsioonide.

Uudise Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse lehelt leiab siit!

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...