27
May

Avaldatud on uus toidujäätmete uuring

Värskest uuringust selgub, et Eestis tekib 167 000 tonni toidujäätmeid aastas. Toidujäätmetest poole ehk ligikaudu 84 000 tonni  moodustab raisku läinud toit ehk toidukadu.

Kuigi Eestis on ka varem eraldi uuritud toidujäätmete ja toidukao teket eri toidu tarneahela sektorites, on vastvalminud aruande puhul tegemist esimese uuringuga, mis käsitleb korraga kogu toidu tarneahelas tekkivaid toidujäätmeid.

Värske uuringu andmed kinnitavad toidujäätmete tekke suurenemist viimase viie aasta jooksul kogu toidutarneahelas. Sealjuures on kõige enam suurenenud toidu raiskamine just kodustes majapidamistes. Rahalises väärtuses viskab üks Eesti leibkond aastas ära keskmiselt 180 euro väärtuses toitu (lastega peredes kuni 220 euro väärtuses). Kogu toidu tarneahela jooksul Eestis raisatud toidu väärtus kokku on hinnanguliselt 164 miljonit eurot aastas.

Toidujäätmete ja toidukao ning nende tekkepõhjuste uuring viidi läbi kõigis toidu tarneahela etappides, sh kodudes, toitlustuses, kaubanduses, toidutööstuses ja esmatootmises (põllumajandus ja kalakasvatus). Tulemused kajastavad 2020. aastal detailuuringus kogutud andmete ning riikliku jäätmearuandluse 2019. aasta andmete analüüsi.

Uuringu tulemused on kättesaadavad SIIN.

Uuringu viisid Keskkonnaministeeriumi tellimusel läbi Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus ning Eesti Maaülikool.

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...