14
Apr

Nõmmele paigaldati esimene toidu kogumiskast

Ringmajandusettevõte FudLoop paigaldas Tallinnas Valdeku 15 asuvasse Valdeku saun-spordihoone fuajeesse toidu kogumiskasti, kuhu inimesed saavad tuua enda kodus üle jäävaid pikema säilivusajaga toiduaineid, kirjutab Pealinn.

FudLoop toidu kogumiskast Nõmmel Valdeku spordihoones. Foto: Pealinn

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul moodustab toidukadu ehk tarbimiseks mõeldud toit või toiduaine, mis jääb tarbimata ja visatakse toidujäätmetena ära, peaaegu poole kõikidest toidujäätmetest. „Ühe keskmise Eesti leibkonna aastane toidukadu on, Maaülikooli ja Stockholmi Keskkonnainstituudi paari aasta taguse uuringu tulemusena, 63 kg,“ rääkis Kuri. „Seda, et toidukao probleem on ka Nõmme inimesteni jõudnud, näitas Pääsküla poe ette paigaldatud omaalgatuslik toidukapp. See oli üks põhjus, miks olime koheselt nõus proovima ka FudLoopi uuendusliku kogumiskasti toimimist Nõmmel,“ lisas ta.

„Kogumiskasti eesmärk on koguda kodumajapidamistelt ja ettevõtetelt kaua säilivat toidukaupa, näiteks konserve, kuivaineid jne. Meie Keskturu toidujagamiskapp on avatud olnud üle aasta ja tihti toovad inimesed meile enda kodus ülejäänud „parim enne“ toiduaineid, mida saame edasi jagada enda kasutajatele. Kogumiskasti eesmärk ongi parandada inimeste võimalusi toidu ära andmiseks kodu lähedal,“ ütles FudLoopi asutaja ja tegevjuht Tarmo Seliste.

Valdeku saun-spordihoones (Valdeku 15) asuvasse kogumiskasti võib tuua kaua säilivat ehk „parim enne“-tüüpi toidukaupa (näiteks toiduõli, purgisupid, konservid,  kuivained, mahlad, hommikusöögihelbed, moosid jne). Kappi ei tohi tuua „kõlblik kuni“ kaupa ja eritemperatuuri nõudvat toidukaupa. Kogumiskasti toodud kaupa koguvad kokku FudLoopi vabatahtlikud ja see jagatakse läbi toidukappide ümber FudLoopi kasutajatele. Kokku paigaldab FudLoop üle linna lähema kahe kuu jooksul kuus kogumiskasti.

Toidu kogumiskasti ehitamist toetab Tallinna linn ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.

FudLoop on ringmajandusettevõte, mille eesmärk on vähendada toidu raiskamist. Ettevõte vahendab ettevõtetelt ja kodumajapidamistelt päästetud toitu läbi toidujagamiskappide. Praeguseks on FudLoop päästnud üle 30 tonni toitu, ettevõttel on toidujagamiskapp Tallinnas Keskturul. Lisainfot FudLoopi tegevuse kohta leiab veebiaadressilt www.fudloop.ee ja Facebookist grupist „Keskturu toidujagamiskapp“.

Artikkel on refereeritud Pealinnast.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...