19
Jan

Euroopa Liidu võitlus toiduraiskamisega

Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis on viimastel aastatel muutunud oluliseks avaliku ja poliitilise diskussiooni teemaks. Toit on väärtuslik hüve ja selle tootmine võib olla väga ressursimahukas. Hinnangute kohaselt läheb kaotsi või raisku ligikaudu üks kolmandik kogu toidust ning see põhjustab suuri keskkonna- ja majanduskulusid.

Auditi käigus uuriti ELi rolli toidu raiskamise vastases võitluses, siiani võetud meetmeid ja erinevate ELi poliitiliste vahendite toimimist toidu raiskamise vähendamisel. Auditis keskenduti ennetus- ja annetustegevusele, mis on toidu raiskamise vastases võitluses kõige eelistatumad meetmed.

Käesolevas aruandes järeldatakse, et siiani võetud meetmed ei ole olnud piisavad ning et ELi toidujäätmete strateegiat tuleks tõhustada ja paremini koordineerida. Komisjon peaks uurima võimalusi, et olemasolevate poliitikate abil paremini võidelda toidu raiskamise ja toiduainete kao vastu.

Tutvu Euroopa kontrollikoja eriaruandega “Toidu raiskamise vastane võitlus: ELi võimalus parandada toiduainete tarneahela ressursitõhusust“.

Allikas: http://www.eca.europa.eu/et/pages/DocItem.aspx?did=40302

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...