Toidukaost

opzioni binarie robot opinioni KUI TAHAD ROHKEM LUGEDA TOIDUJÄÄTMETE PROBLEEMIST
Me kõik armastame toitu. Vähemalt arvame nii.
Kuid siiski tekitab Eesti inimene aastas keskmiselt 54 kg toidujäätmeid, millest toidukadu moodustab 36% ehk 20 kg. Toidukadu ehk raisatud toit on toit või toiduaine, mis mingil põhjusel (riknenud või kasutustähtaja ületanud toit, söömisel ülejäänud toit jne) jääb tarbimata ja visatakse toidujäätmetena ära.
Peale selle tekib toidujäätmeid kui ka toidukadu kõikidel teistel toiduahela etappidel (kodumajapidamised, toitlustusasutused, kauplused, toidu tootmine). Nii näiteks jääb hinnanguliselt Eesti toidupoodides aastas müümata ligi 12 000 tonni toidukaupa.  Toitlustusasutuste – restoranid, kohvikud, sööklad jne – tekitatud toidukadu ulatub kuni 9 000 tonnini aastas. Siiski tekitavad kõige enam toidujäätmeid, sh toidukadu kodumajapidamised (üle 70% kogu toidujäätmete tekkest ehk ligi 70 000 tonni aastas). Toidukaona viskavad Eesti pered ära kokku üle 25 000 tonni aastas.
Eesti keskmine perekond viskab toidukaona aastas ära ca 120 euro väärtuses toitu (lastega leibkond isegi ca 200 euro eest aastas). Kokku raiskavad Eesti pered 63 miljoni euro väärtuses toitu aastas. Toidukauplustes jääb toitu müümata  hinnanguliselt 22 miljonit eurot eest. See tähendab, et kokku viskame toidukaona Eestis  ära ligi 100 miljoni euro eest toitu aastas.
Võtame toitu iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus tundub, et toit on kõikjal ja igal pool. Ja kui me seda raiskame või ära viskame, ei tunne me end halvasti, sest meile tundub, et toitu on veel ja see ei saa otsa.
http://billbrickey.com/bq/7/115.html video opzioni binarie On inimesi, kes raiskavad toitu, sest nad saavad seda endale lubada. Nende jaoks on toit odav ja kõigest väike osa eelarvest. Samas arvavad ka väiksemaid koguseid toitu ära viskavad inimesed, et sellega nad suurt pilti ei mõjuta. Vale puha!
http://www.bretthoffmann.com/bz/16/roboter-fr-binre-optionen.html roboter für binäre optionen Toiduraiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks. Ligikaudu kolmandik kogu maailmas toodetud toidust raisatakse või http://creditsmartrepair.com/bx/46/come-funzionano-i-bot-per-opzioni-binarie.html come funzionano i bot per opzioni binarie jäetakse segnali gratuiti per opzioni binarie kasutamata. binäre optionen 30 sekunden Toitu raisatakse tootmis- ja tarneahela igal etapil, alates põllumajandusest kuni tarbimiseni.
blog opzioni binarie Toidujäätmete tõttu raiskame mitte ainult oma enda raha, vaid ka tohutult muid ressursse – maad, vett, energiat ja tööjõudu. Lisaks http://www.bournecapital.com/bt/43/broker-opzioni-binarie-scadenze-1-day.html broker opzioni binarie scadenze 1 day tekitab toidu tootmine tõsise keskkonnakoormuse, sest saagikuste tõstmiseks kasutatakse väetisi ja erinevaid kemikaale.
Toidujäätmete teemat peetakse eelkõige rikkamate riikide probleemiks ja toidu raiskamise ja ära viskamise poolest jääb Eesti veel arenenud riikidele alla. Kuid see on siiski kõigest aja küsimus. Hoolimata eestlaste väiksemast sissetulekust ja tarbimismahust näitavad vastavad uuringud, et toidukao näitajad ei jää enam väga kaugele teiste arenenud riikide omast.
Toidu raiskamise vähendamist ei saa muuta üleöö. See on paljuski kinni inimeste harjumustes. Suureks abiks on hea planeerimine – nädalamenüü, ostunimekirjade koostamine, ja ka suurem teadlikkus toidutegemise võimalustest.
Tarbi toitu targalt, sest kui jätkame raiskamist, saab see otsa. Ja seda kiiremini, kui arvata oskame!
Uuri lähemalt toidukao tekkimise ja põhjuste kohta uuringutest kodumajapidamistes ja toitlustusasutustes ning kauplustes ja toiduainetööstuses.
pu

österreich binäre optionen You are donating to : fedeltá grafico opzioni binarie Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
http://diradelarosa.com/bk/2/opzioni-binarie-trading.html opzioni binarie trading Would you like to make regular donations? broker test binäre optionen I would like to make http://www.shix.it/oy/36/591.html strategie opzioni binarie breve termine donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...