Et toiduained ei läheks riknema

  • Roogade planeerimisel ja valmistamisel kasutage võimalikult palju ära tekkinud ülejääke ning allesjäänud toiduaineid (sealjuures jälgige, et kõik asjakohased toiduohutusnõuded oleks täidetud).
  • Kontrollige põhjalikult toorainete vastuvõtmisel, et ükski tooraine ei oleks riknenud ja saabuv kaup oleks õigesti pakendatud, õiges temperatuuris hoiustatud ka transpordi ajal ja vastaks kvaliteedistandarditele.
  • Asetage laos/hoiuruumis värskemad toorained tahapoole ning vanemad ettepoole. Selleks võib kasutada ka reeglit „paremalt vasakule“ – uuem kaup pannakse alati riiulil paremale poole ning toorained, mida tuleks esmajoones ära kasutada, liigutatakse järjest vasemale. Laost tooraineid võttes tuleb loomulikult võtta alati vasakul pool asuvaid tooraineid. Koolitage töötajaid seda reeglit alati järgima.
  • Viige toorainete laos/hoiukohas pidevalt läbi inventuur, et saada ülevaadet tarbitud toorainetest ning välja selgitada, millal ja missuguseid tooraineid on vaja juurde tellida.
  • Märkige igale toorainele kuupäev, millal see saabus/pakendati ning mis ajaks peab tooraine kasutatud olema. Tooraine „kõlblik kuni“ lüheneb, kui pakend avatakse, võimalusel kiirkülmutada.
  • Toiduained tuleks hoiuruumi panna võimalikult ruttu, et toidu kvaliteeti säilitada.
  • Hoiustage tooraineid õigesti – tooraineid tuleb hoida sobivates tingimustes.
  • Kui on vajadus mingi toiduaine kiiresti ära kasutada, siis koostage eripakkumisi/päevapakkumisi või hoopiski töötajatele ühine söögikord vms.

Üldised ettepanekud

Jälgige ja mõõtke oma toidujäätmete tekkimise kogust. See on oluline toidujäätmete koguste tekkepõhjuste väljaselgitamiseks ning võimaldab hinnata ka toidujäätmetega seonduvat...
Read More
Learn More

Kliendid jätavad toitu taldrikule järgi

Jälgige, mida kliendid kõige enam järgi jätavad ning mugandage vastavalt sellele oma menüüd – vahetage välja komponendid, mida kõige enam...
Read More
Learn More

Et toiduained ei läheks riknema

Roogade planeerimisel ja valmistamisel kasutage võimalikult palju ära tekkinud ülejääke ning allesjäänud toiduaineid (sealjuures jälgige, et kõik asjakohased toiduohutusnõuded oleks...
Read More
Learn More
pu

http://andrewsleigh.com/pn/118/ lic property loan interest rate You are donating to : http://www.hemodlat.se/pf/54/968.html cash loans somersworth nh Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
online loan canada no credit check Would you like to make regular donations? paducah ky loans I would like to make cheapest fixed rate home loans donation(s)
loan hud How many times would you like this to recur? (including this payment) *
http://www.brandspark.ca/pd/100/1739.html compare car loans for used car in india Name *
http://acpharm.com.au/pz/213/3812.html home loan qualification calculator malaysia Last Name *
http://livetsomelin.se/pt/187/3292.html internet pay day loan Email *
http://www.therobinsnestdesigns.com/px/271/4946.html ocwen loan servicing west palm beach headquarters Address
http://livetsomelin.se/pt/59/1080.html sc corporation loans application status Additional Note
paypalstripe
Loading...
lexus used car loans